Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Słomnikach zatrudni osobę chętną do pracy na stanowisku: Konserwator oczyszczalni ścieków.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Słomnikach zatrudni osobę chętną do pracy na stanowisku: kierowca ciągnika rolniczego.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie: Woda z wodociągu publicznego Prandocin Iły podawana dla mieszkańców miejscowości Prandocin Iły, Wężerów, Muniakowice, Orłów, Orłów Górny na terenie gminy Słomniki jest warunkowo zdatna do picia przez ludzi.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Słomnikach zatrudni osobę do pracy na stanowisku: kierowca kat. C – wóz asenizacyjny,
Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Słomnikach informuje, że w związku z wprowadzeniem przez Rząd RP dodatkowych obostrzeń, od dnia 01.04.2021r do 09.04.2021, Zakład nie będzie czynny dla interesantów (włącznie z kasą). We wszystkich pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny, e- mail lub listownie do skrzynki przy siedzibie ZGKiM w Słomnikach ul. Kościuszki 64.

Wpłaty należy dokonywać na indywidualne konta poprzez przelewy bankowe, pocztowe lub przez internet.

Prosimy o wyrozumiałość i zachęcamy do kontaktu;

  • adres e-mail ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • strona internetowa; zgkimslomniki.pl/
  • kontakt telefoniczny – 12 388 10 43

Decyzja Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w sprawie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Taryfa obowiązuje od 13 lutego 2021 r.

Informacje w sprawie deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz opłat, można uzyskać w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Słomnikach ul. Kościuszki 64 pod nr tel. 12 388 10 43 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Słomnikach przypomina, że w przypadku chęci oddawania odpadów biodegradowalnych należy powyższy fakt zgłosić w deklaracji o gospodarowaniu odpadami komunalnymi (jeżeli wcześniej nie zgłoszono).

Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Słomnikach nr XIV/192/19 z dnia 9 grudnia 2019r. Stawka opłaty dla osób oddających bioodpady wynosi 25 zł od osoby. Zwolnienie w wysokości 1 zł od osoby na miesiąc dotyczy tylko tych nieruchomości dla których zadeklarowano kompostowanie bioodpadów w kompostowniku przydomowym.

Wszelkie informacje w sprawie deklaracji o gospodarowaniu odpadami komunalnymi można uzyskać pod numerem telefonu: ZGKiM  12 388-10-43 wewn. 5

 Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Słomnikach, jako zarządzający Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, mieszczącym się na terenie oczyszczalni ścieków ul. Niecała w Słomnikach, uprzejmie informuje, że z dniem 19.03.2020r rozpoczynamy prace związane z budową nowego punktu odbioru odpadów, oraz modernizacji oczyszczalni ścieków. W związku z powyższym PSZOK nie będzie dostępny dla mieszkańców gminy Słomniki. Planowany termin oddania nowego PSZOK to koniec września tego roku.

Odbiór odpadów komunalnych, segregowanych, wielkogabarytowych odbywać się będzie zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

Informuje się, że w związku z usunięciem błędu systemowego indywidualne rachunki bankowe wykazane na fakturach wystawionych przez Gminę Słomniki znajdują się w wykazie "Biała lista podatników" w związku z powyższym należności za faktury należy dokonywać na rachunki indywidualne wskazane na fakturze.